TEMEL TIP BÖLÜMÜ DAHİLİ TIP BÖLÜMÜ     CERRAHİ TIP BÖLÜMÜ  
                 
        DERMATOLOJİ ANABİLİM DALI  
   

Misyon: Üst düzeyde dermatoloji bilgisine sahip, dermatolojik hastalıkların tanı ve tedavisini en iyi şekilde yapabilen, hasta ve meslektaşları ile iyi iletişim kurabilen, etik değerlere sahip, yenilikleri takip eden, sürekli öğrenme alışkanlığını kazanmış dermatologlar yetiştirmektir.

 

Vizyon:  Dermatoloji eğitimi, araştırma ve sağlık hizmeti sunumunda ülkemizde önde gelen Dermatoloji klinikleri arasında yer almaktır.  

 

Eğitim faaliyeti olarak Tıp Fakültesi öğrencilerine  5. sınıfta 3 haftalık staj şeklinde Dermatoloji eğitimi verilmektedir. Öğrenciler staj süresince teorik derslerin yanı sıra poliklinik ve yataklı serviste hasta takibi yapmaktadırlar.  Uzmanlık eğitimi olarak ise, Tıp Fakültesi mezunlarına 4 yıl süreyle Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanlık eğitimi verilmektedir.

 

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı bünyesinde ayaktan ve yataklı hasta hizmeti verilmektedir. Poliklinikler 1995 ve yataklı birim 1996 yılında açılmış olup, halen 22 yataklı bir servisi bulunmaktadır. Anabilim Dalında 7 kişiden oluşan öğretim kadrosu yanı sıra tıpta uzmanlık öğrencileri görev yapmaktadır.

 

Anabilim Dalımızdaki Uygulamalar: 

  • Elektrokoterizasyon
  • Dermoskopi
  • Galvanoterapi
  • Kriyoterapi
  • PUVA, Dar Bant UVB
  • Patch (yama) Testi
  • Kozmetik uygulamalar (Peeling, Botoks, Dolgu)

     

Deri ve Zührevi Hastalıklar polikliniğimizde günde yaklaşık 50-60 hasta muayene edilmektedir. Deri döküntüsü ve kaşıntı yakınması olan her türlü deri hastalığının tanı ve tedavisi bölümümüzde yapılmaktadır. Bu hastalıklar arasında ekzemalar, mantar hastalıkları, deri ve yumuşak doku infeksiyonları, akne (sivilce), vitiligo (alaca), psoriazis (sedef hastalığı), ürtiker (kurdeşen), Behçet hastalığı, zona (gece yanığı), bağ dokusu hastalıkları, yanıklar, ilaç döküntüleri, allerjik deri hastalıkları, pişikler, atopik dermatit (çocukluk çağı ekzeması), deri kanserleri, benler, deri lekeleri, saç ve tırnak bozuklukları, saç dökülmeleri, ağız yaraları, siğiller gibi hastalıklar yer almaktadır

 

ÖĞRETİM ÜYELERİMİZ

 
   

 


 

 

 

 
  Telefon : 0236 233 19 20   Faks : 0236 233 14 66 || CBU Tip Web Ekibi
Web sayfamız İnternet Explorer 6 ve sonrası, Opera, Safari, Chrome, Firefox Browserlar' da sorunsuz çalışmaktadır.
 
 
     
Anasayfa English