GÜNCEL DUYURULAR                
                 
      Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi kurum ziyareti, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği'nin (TEPDAD) , Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından 02-06 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirildi.  
   

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi kurum ziyareti, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği'nin (TEPDAD) , Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından 02-06 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Prof. Dr. Sadık Kılıçturgay (Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD.) başkanlığında, Prof. Dr. Mustafa Turan (Gülhane Askeri Tıp Akademisi Tıp Eğitimi AD.), Prof. Dr. Selda Erensoy (Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji AD.) , Doç. Dr. Elif Güler (Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Onkoloji AD.), Doç. Dr. Sevgi Turan (Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Eğitimi AD.), Stj. Dr. Mücahit Ünal'dan (Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ) oluşan Kurum Ziyareti Ekibi yönetim, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile görüşmeler yaparak değerlendirme sürecinde bulunmuşlardır.
Sürecin başlangıcında UTEAK Ziyaret Ekibine 03.12.2012 tarihinde CBÜ UTEAK Komisyonu tarafından hazırlanan CBÜ Özdeğerlendirme Raporu, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Sevinç İnan tarafından Süleyman Demirel Kültür Merkezinde, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda sunulmuştur. Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli Kurum Ziyaret Ekibiyle görüşerek eğitimde akreditasyonun çok önemli olduğunu belirterek bu süreçte katkılarından dolayı UTEAK  ekibine teşekkürlerini iletmiştir.
Ziyaret Ekibi 4 gün süresince Tıp fakültemiz Özdeğerlendirme Raporunda sunulan dokuz ana başlıkta belirtilen

Amaç ve hedefler
Eğitim programı
Öğrencilerin Değerlendirilmesi
Öğrenciler
Program Değerlendirme
Öğretim Elemanları
Eğitsel Kaynak ve Olanaklar
Yönetim ve Yürütme
Sürekli Yenilenme ve Gelişim

Konularında çok yönlü incelemeler yaparak, fakültemizin temel ve klinik eğitim ortamlarını değerlendirmişlerdir.

Bu süreç sonunda güçlü ve geliştirilmesi gereken yönlerimizi içeren, tıp eğitimimizin geliştirmesine ve iyileştirilmesine yönelik olarak hazırlanan Ziyaret Sonu Çıkış Bildirim Sunusu 06.12.2012 tarihinde Süleyman Demirel Kültür Merkezinde, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda sunulmuştur ve Ziyaret Sonu Çıkış Bildirim Formu Dekanımız Prof. Dr. Hasan Yüksel'e teslim edilmiştir.

Prof. Dr. Hasan Yüksel "Bizim en önemli hedeflerimizden biri olan tıp eğitimimizin ulusal standarda getirdiğimizi gösteren akreditasyonumuzu almaktadır. Bu konuda emeği geçen tüm öğretim üyelerimize öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca Eğitim için emek yoğun çabalarından dolayı Kurum Ziyaret Ekibine teşekkürlerine sunuyorum." dedi.


 


 

 

 

 
  Telefon : 0236 233 19 20   Faks : 0236 233 14 66 || CBU Tip Web Ekibi
Web sayfamız İnternet Explorer 6 ve sonrası, Opera, Safari, Chrome, Firefox Browserlar' da sorunsuz çalışmaktadır.
 
 
     
Anasayfa English